Вишивка - як оберег

Що означають кольори вишиванок, і ниток у вишивці. Червона вишиванка, чорна вишиванка, біла по білому вишиванка?

Найбільш доступним і зручним матеріалом для оберега здавна є звичайні нитки, а обережна вишивка на одязі, аксесуарах і предметах домашнього вжитку (скатертинах, рушниках, постільній білизні) виконує і естетичну і охоронну функцію.
 
Сформовані століттями традиційні значення кольору і візерунка обережний вишивки символізують стихії і сили природи, протегуючі людині.
 
Обережна вишивка - значення кольору
 
Білий - світло, чистота, святість. Вишивка білим по білому - сильний оберіг для молодої дівчини.
Червоний - вогонь, любов, життєва сила; захищає і приносить удачу. Вишивка в оранжево-червоних тонах - оберіг від зради і зради, захист любові і родинних почуттів.
Чорний - Мати-земля, жіноче начало, родючість і багатство.
Синій - вода / небо, символ чоловічого начала. Сині візерунки на чоловічих сорочках - захист від стихій.
Жовтий - сонячна енергія, здоров'я та благополуччя.
Зелений - колір природи, весни, життя і здоров'я. Якщо вишити зеленими нитками що-небудь з особистих речей воїна - це вбереже його від ран.
 
Рослинна символіка в обережний вишивці
 
Мак. В українських вишивках - сильний оберіг від зла, символ краси і вічної родової пам'яті.
Калина. Благословення на продовження роду. Обов'язковий елемент для весільних рушників і жіночого вбрання.
Хміль, барвінок - символ сили і молодечого завзяття. Один з найпопулярніших узорів для юнаків і молодих чоловіків, весільного одягу нареченого. Для побажання довгого сімейного щастя, на весільних рушниках гілки хмелю переплітають з кетягами калини.
Дуб. Символ Перуна - стародавнього бога Сонця. Зображення дуба на чоловічій сорочці додасть сил і мужності, захистить від недобрих людей і темних сил.
Лілії - сильний оберіг для молодих дівчат, символ чистоти і благословення на шлюб, тому квітки лілеї завжди вишиваються парно.
Ялина. Висока, зелена і розлога - оберіг на здоров'я і довголіття.
Виноград. Символізує сімейні цінності, їх багатство і красу. Сорочка, рушник або скатертину з вишитими гронами винограду - прекрасний подарунок заміжній жінці або подружжю.
Соняшники. Залучення енергії і здоров'я.
Троянди (червоні або насичено-рожеві) - захист краси і земної любові.
 
Обережна вишивка для дітей
 
Для самих маленьких обережні візерунки на одязі вишивають червоними і чорними нитками, символізуючи материнську і батьківську захист. Це можуть бути поєднання восьмиконечной зірки (життєва енергія) і безперервної хвилястою лінії (води), які залучають добрі сили, або зображення тварин-зберігачів: коня, півня. Безперервний квітковий орнамент, зображення пташок і метеликів - побажання здоров'я малюкові.
 
Для дітей постарше обереги різняться. У дівчаток - це квіти (ромашки, троянди, маки) і ягоди - «щоб цвіла, як квітка, і була соковитою, як ягідка». У хлопчиків - графічні орнаменти, зображення дубового листя і жолудів, «щоб був сильним і здоровим, як дубок».
 
«Обрамлення» з хрестиків, кіл, спіралей на дитячому одязі - сильний захист від темних енергій.
 
Обережна вишивка на одязі і предметах побуту має сильну енергетику, яку відчуваєш, розглядаючи той чи інший візерунок. Зосередьтеся на емоціях, які він викликає, відчуйте тепло і доброту - і ви безпомилково виберіть річ для себе або дорогої людини.